Nie zgadzamy się!

Qlogo_zwiazekzawodowyROLNIKOW_ekoloZwiązek Zawodowy Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu stanowczo nie zgadza się z zmianami proponowanymi  w Programie rolnośrodowiskowym. Zapraszamy do zapoznania się z naszym pismem wystosowanym do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

 Szubin 28.08.2013 ro

Tadeusz Nalewajk

                                                                                                                          Podsekretarz Stanu

                                                                                 w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Dotyczy:   Uchwały Nr 83 Komitetu Monitorującego PROW na lata 2007 – 2013 w sprawie zmian w  działaniu ,, Program rolnośrodowiskowy’’ Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2007-2013

Związek Zawodowy Rolników Ekologicznych św. Franciszka z Asyżu stanowczo nie zgadza się z zmianami proponowanymi  w Programie rolnośrodowiskowym.

Rolnictwo ekologiczne w Polsce bez właściwego wsparcia i z rozwiązaniami, które są zaproponowane  zostanie  całkowicie zniszczone i nigdy nie będzie możliwości przywrócić stanu, jaki jest na dzień dzisiejszy.  W Unii Europejskiej widać rozwój rolnictwa ekologicznego, a dlaczego w Polsce tego rozwoju nie ma ?  Odpowiedź jest oczywista: brak wsparcia przetwórstwa i sprzedaży produktów bezpośrednio przez rolników oraz brak promocji.

Nie zgadzamy się z tym i protestujemy przeciwko zaproponowanym działaniom. Proponujemy płatności do upraw ekologicznych:

– wsparcie do 100 ha – 100 % płatności

– od 101 ha do 300 ha – 50 % płatności

 pod warunkiem produkcji żywności i produktów paszowych dla zwierząt.

 

Prezes Zarządu

Danuta Pilarska

Ten wpis został opublikowany w kategorii NASZYM ZDANIEM, WYDARZENIA i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.