Danuta Pilarska na spotkaniu nakielskiego samorządu rolniczego

CIMG1320Danuta Pilarska gościła podczas obrad Rady Powiatowej Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w Nakle. Jej referat na temat rolnictwa ekologicznego w Polsce, Europie i na świecie wzbudził duże zainteresowanie wśród słuchaczy.

Przedstawiając osobę Danuty Pilarskiej przewodniczący RP KPIR Radosław Mrugowski podkreślił wagę zagadnień, którymi zajmuje w swojej codziennej pracy społecznej szefowa naszej organizacji. Zaznaczył, iż prezes Pilarska jej osoba rozpoznawalną w kraju i w Europie.

W referacie Danuta Pilarska zwróciła uwagę na rozwijający się potencjał rolnictwa europejskiego poza granicami Polski. Zaś uwagę słuchaczy skierowała na zagrożenia wynikłe dla rolników ekologicznych na szczeblu krajowym. Prelegentka nawiązała m.in. do swojego spotkania ministrem rolnictwa Markiem Sawickim. Zaakcentowała jego wkład w taką przebudowę PROW 2014-20, dzięki której ten ostatni stał się dla polskiego rolnictwa ekologicznego przyjaźniejszy.

Prezes odpowiedziała również na pytania zaproszonych na spotkanie samorządu rolniczego rolników i przedstawicieli lokalnych urzędów.

Prawdziwą furorę wśród uczestników spotkania zrobił poczęstunek przygotowany przez Danutę Pilarską. Ekologiczny chleb okraszony smalcem i ogórkiem w solance bardzo szybko zniknął ze stołu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii WYDARZENIA i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.