Spotkanie w Warszawie

DSCN0021Prezes Danuta Pilarska spotkała się z ministrem Krzysztofem Jurgielem. Rozmowa poświęcona była zagadnieniom rolnictwa ekologicznego w ramach rozmów z przedstawicielami organizacji zrzeszających producentów żywności ekologicznej.


Omówiliśmy bieżące sprawy dotyczące rolnictwa ekologicznego w Polsce – informuje prezes Pilarska. – Szczególną uwagę poświecono przy tym zagadnieniom odnoszącym się do zasad i warunków udzielania wsparcia dla rolnictwa ekologicznego w ramach PROW 2014-2020. ostatnio bowiem przed rolnictwem ekologicznym w Polsce,za sprawą pewnych decyzji administracyjnych położono spore, powiedzmy kłody – dodaje. Wynikają one z niedostosowania polskiej rzeczywistości z unijnym prawodawstwem oraz ekonomią, jeżeli chodzi o produkty wolne od modyfikacji genetycznych.
Spotkanie przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze i jestem z niego bardzo zadowolona – podkreśla prezes Pilarska. – Ustalony został dalszy harmonogram współpracy – informuje.
Zapraszamy do zapoznania się z zagadnieniami, które poruszył nasz związek w sprawach GMO, które zostały przekazane ministrowi rolnictwa.

DSCN0021

Ten wpis został opublikowany w kategorii WYDARZENIA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.