Solidarność przeciwko CETA

Qlogo_zwiazekzawodowyROLNIKOW_ekolo5.jpgWładze NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” jednoznacznie sprzeciwiły się umowie CETA.

Związek przyjął i wysłał do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów uchwałę, w której napisano: „Prezydium RK NSZZ RI „Solidarność” wyraża swój sprzeciw wobec ewentualnego podpisania i ratyfikacji przez Polskę kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej pomiędzy UE a Kanadą (CETA). Podpisanie ww. umowy stanowi realne zagrożenie dla żywotności polskich gospodarstw rodzinnych i polskiego rolnictwa oraz wpłynie niekorzystnie na bezpieczeństwo żywnościowe społeczeństwa.”

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Rolników Indywidualnych „Solidarność” to jeden z najstarszych związków rolniczych w Polsce, założony w 1981 r. Liczy 100 tys. członków i posiada swoje oddziały niemal w całej Polsce.

Przypominamy, że wcześniej również Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych, będącej krajowym reprezentantem wszystkich rolników, stwierdził w swoim oświadczeniu, że „CETA spowoduje zniszczenie rolnictwa w Polsce i w Europie, a co za tym idzie ogromne negatywne skutki ekonomiczne dla Polski.”

Rolnictwo stanowi bardzo ważny segment polskiej gospodarki i krajowego rynku pracy, znajdują w nim zatrudnienie ponad cztery miliony ludzi.

Informacja dostępna na stronie NSZZ RI „Solidarność”
http://www.solidarnoscri.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2022:uchwaa-prezydium-rady-krajowej-nszz-ri-qsolidarnoq-w-sprawie-umowy-ceta

Kontakt dla mediów
Waldemar Fortuna, Instytut Globalnej Odpowiedzialności, 577 017 620, waldemar.fortuna@igo.org.pl

Instytut Globalnej Odpowiedzialności
Dążymy do zmiany niesprawiedliwych mechanizmów rządzących światem
http://www.igo.org.pl
http://www.facebook.com/Instytut.Globalnej.Odpowiedzialnosci
http://www.twitter.com/igo_pl (po polsku)
http://www.twitter.com/igo_ok (po angielsku)

Ten wpis został opublikowany w kategorii MEDIA, WYDARZENIA i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.