TVP o rolnictwie ekologicznym i WPR

Zapraszamy do obejrzenia dwóch programów telewizyjnych zrealizowanych przez TVP i zaprezentowanych m.in. w programie „Agrobiznes”. Dodatkowo zapraszamy do zapoznania się z komentarzem pani Danuty Metery dotyczących tych audycji.

TVP W AGROBIZNESIE O USTAWIE O NASIENNICTWIE I GMO

Dorota Metera – Do komentarza wkradły się dwie nieścisłości:. Pierwsza. Prezydent zawetował poprzednią ustawę o nasiennictwie nie w lipcu, lecz w sierpniu 2011 r. Druga. Nie „według nieoficjalnych informacji” ,  lecz według ogólnie  dostępnych corocznych raportów firmy Monsanto w Polsce uprawia się 3 tys. ha kukurydzy MON810.

Dziękujemy Telewizji Polskiej, że podaje szczerą prawdę, że nikt tych  upraw nie kontroluje i nie monitoruje, to jest nareszcie prawda o  wdrożeniu, a raczej niewdrożeniu w Polsce dyrektywy 2001/18/WE ! A także  jasny przekaz do potencjalnych odbiorców polskich produktów, (głównie  kukurydzy), które mogą być potencjalnie GMO lub zanieczyszczone GMO i  nieoznakowane, tak jak to już było z kukurydzą sprzedaną kilka lat temu  do Szwecji. Na pewno odbiorcy zagraniczni „ucieszą się” z  nieoczekiwanego prezentu…

TVP- ZAZIELENIANIE WPR

Dorota MeteraWedług propozycji Komisji Europejskiej rolnictwo ekologiczne będzie automatycznie uznane jako „zazielenione”.

Ten wpis został opublikowany w kategorii KOMENTARZE, MEDIA i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.