Ustawa przeszła

Wydarzenia końca listopada nie napawają optymizmem, jeżeli chodzi o GMO w Polsce. Niestety,mimo naszych protestów, spotkań i szeregu działań lobbystycznych głosami koalicji PO-PSL przeforsowana została nowa ustawa o nasiennictwie.

Sejm ustawę przegłosował 8 listopada. Senat miał ja pierwotnie glosować 29 listopada, ostatecznie decyzje zapadły dzień potniej. Teraz nowe prawo czeka na podpis prezydenta, no a tym samym na wejście w życie.

Jednocześnie 28 listopada w Kancelarii Prezydenta odbyło się spotkanie przedstawicieli środowisk zaniepokojonych wprowadzeniem ustawy o nasiennictwie z przedstawicielami władz W spotkaniu wzięła udział Danuta Pilarska. Relację z tych rozmów przedstawimy niebawem na naszej stronie.

Tymczasem zapraszamy do przeglądu kilku wiadomości, które okazały się w mediach w ostatnich dniach. Dotyczyły one protestu zorganizowanego 28 listopada przed Pałacem Prezydenckim, rozmów z przedstawicielami rządu, glosowaniem itp.

Pocieszającym jest niewątpliwie fakt, iż po wielu latach wielkie ogólnopolskie media zauważyły problem, chociaż niestety, niektóre z nich nadal traktują ten temat wybiorczo z nastawieniem, iż GMO jest OK! A przecież w rzeczywistości, potwierdzonej wieloma badaniami, jest zupełnie odwrotnie.

Ogólnopolska rozgłośnia radiowa Radio Maryja jest od zawsze po stronie zwolenników czystego, wolnego od GMO jedzenia. Na jej antenie Danuta Pilarska jest częstym gościem. Także w ostatnich dniach prezes Pilarska wielokrotnie udzielała wypowiedzi na temat aktualnych wydarzeń.

Danuta Pilarska – wypowiedź w sprawie protestu przed Palacem Prezydenckim oraz wypowiedź po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta .

Inne informacje na temat wydarzeń z końca listopada w Radiu Maryja. Zobacz, zobacz, zobacz.

Nasz Dziennik o tym co dzialo się przed Pałacem Prezydenckim.

Pozostałe wiadomości.

Portal farmer.pl o wydarzeniach związanych z ustawą o nasiennictwie.

Relacja po spotkaniu w Kancelarii Prezydenta – zdaniem strony poznajgmo.pl

Portal Spożywczy- zobacz, zobacz.

TN 24 o GMO – cykl informacji.

List prezydenta Komorowskiego do premiera Tuska. Przypomnijmy, że poprzednią wersję ustawy prezydent zawetował. Tym razem jednak tak się nie stanie.

Minister rolnictwa zapowiada, że nie dopuści do wprowadzenia i upraw GMO w Polsce. Zobaczymy…

A z GMO chodzi tylko o wielkie pieniądze. I tak naprawdę o nic więcej.

Nauka o zagrożeniach ze strony GMO.

Ten wpis został opublikowany w kategorii MEDIA, WYDARZENIA i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.